Viete čo sa chystá na sídlisku Sekčov?

 

Čo sa chystá?


Na najväčšie prešovské sídlisko Sekčov sa znova chystajú bagre a ďalšie stavebné mechanizmy. Ale to predbieham. Zatiaľ je na svete len zámer! Zámer dvoch veľkých obchodných domov: ZOC Max Prešov a obchodný reťazec BILLA sa chcú spojiť. A to doslovne! Na prešovskom sídlisku Sekčov sú totiž ich prevádzky v bezprostrednom susedstve a oddeľuje ich len chodník. Vznikol zámer budovy prepojiť tak, aby bol z ZOC Max prístup do predajne BILLA suchou nohou a to dokonca aj z podzemného parkoviska.

 

 

Zatiaľ len zámer!


Pri takomto spojení by bol do predajne Billa prístup „len“ z prepojovacej chodby, teda súčasného chodníka. Súčasný vstup do predajne BILLA, prístupný od existujúceho parkoviska, by sa uzavrel. Pokladne by teda boli orientované smerom k ZOC Max (viď priložený obrázok). Prepojovací priestor by bol využitý pre eskalátory pre prístup do podzemného parkoviska aj s nákupným košíkom, zároveň by časť priestorov mohlo ZOC Max Prešov prenajímať. Prístup do prepojovacej chodby by bol jednak od zastávky MHD Karpatská a jednak od ulice Čergovskej, teda pochopiteľne z oboch strán. Zástupca investorov, ktorí majú záujem tento zámer zrealizovať zároveň vyjadrili ochotu upraviť i verejné priestranstvo prináležiace tomuto priestoru do (mestom) požadovanej podoby.

 

 

Možný problém!


Možným problémom pri realizácii takéhoto prepojenia je skutočnosť, že súčasný priestor medzi uvedenými obchodnými prevádzkami ľudia využívajú ako tranzit od zastávky MHD smerom k bytovým domom ulíc Čergovská i Magurská. Bolo by teda otázne, ako by v prípade, kedy by bola prevádzka obchodného domu zatvorená, vyzeral pohyb ľudí od zastávky MHD. Riešením by možno bolo, aby bol prechod otvorený napr. do 23:00 hod. nepretržite. Čo myslíte? Súhlasili by ste s takýmto riešením? Ale vôbec, pozdáva sa Vám zámer investorov na úkor otvoreného mestského verejného priestranstva? Vidí sa Vám to ako dobrý zámer? Vaše názory a podnety môžete písať do diskusie pod článkom.

Vaše názory a reakcie, či odpoveď vo forme hlasovania mi výrazne pomôže pri definovaní verejného záujmu v danom priestore. Vopred ďakujem za hlasovanie

 

Prosím zdieľajte: